Kasulik teada

Oma eluruumi soojemaks muutmisel on mitmeid võimalusi, soojustada seinasid, vahetada katus,soojustada laed ja põrandad või vahetada aknad. Eelmainitud töödest on kõige soodsam akende vahetus,  kuid enne kui lähete aknaid ostma võiksite te teada milliseid aknaid soovite ja mis on akende vahetuse eesmärk.

Hetkel on Eesti turul pakutavatest pvc(plastik)akendest kasutusel kolme erineva ehitus sügavusega profiili 60mm, 70mm,ja 86mm(sõltuvalt tootjast), millel on erinevad soojusnäitajad ja konstruktsioonilised võimalused.

Euro 60 (60mm-kolmekambri süsteem)

Selle profiili plussiks on soodne hind, kuid miinuseks on nõrgem konstruktsioon(lubatud normid väiksed) ja halvemad soojusnäitajad. Euro 60 profiil on mõeldud suur objektidele (laod, töökojad jms) ja hoonetele kus ei esitata erilisi nõudmisi soojusnäitajatele.

Euro 70 (70mm-viiekambri süsteem)

Euro 70 on enim kasutatav profiil,kus on vaja tõsta energiasästlikust, kasutada suuremaid aknaid, sise- ja välisuksi, millel on suurem värvivalik ning millele saab toone valida nii seest kui ka väljast erinevaid. 70mm ehitussügavusega profiilist toodetud aknad on konstruktsioonilt jäigemad ja paremate soojusnäitajatega kui 60mm profiilil.

 

 GENEO® (86mm- kuuekambri süsteem)

Geneo® on energiasäästu omadustelt parim profiil millest valmistatud aknad on kõige soojemad, mida momendil pakub 86mm ehitussügavusega profiilide turg. See profiil on esimene täisarmeeritud aknaprofiili süsteem, mis ei vaja täiendavat terasarmatuuri, seetõttu ei teki külmasildu, mille kaudu väärtuslik energia kaduma läheks. Suurepärase stabiilsuse tagab kõrgtehnoloogiline materjal RAU-FIBRO®, mida kasutatakse vormel 1, lennuki ehitusesja nüüd ka aknatootmises. GENEO® on mõeldud eelkõige eramutele ja passiivmajadele, kus järgitakse kõiki soojusnäitajate norme, vundamendist katuseni, et saavutada kürge energiasäästlikusega hoone.

Saksa tüüpi puitaknad-on pvc akendest külmemad ja kallimad, kuid sobivav inimestele, kes peavad koledaks ja robustseteks plastikaknaid ning ka objektidele mis on muinsuskaitse all.

Miks aknaid peaksid paigaldama asjatundjad?

Omaala spetsialistid pööravad tähelepanu sellistele asjadele, mida tavainimesed näha ei oska, sellest on tingitud ka garantiide erinevused.

Nt. Paigaldatakse aknad vähema koguse klambrite ja kiiludega, kui on ettenähtud, lisaks tinendatakse akna ümbrus montaazivahuga, mis ei ole mõeldud akende ja uste paigaldamiseks.

Tagajärjed võivad olla: fikseerimata leng kaardub kõveraks, aknareguleerimis võimalused muutuvad minimaalseks, kondentsvesi e isaa loomulikul teel väljuda, ning võib talvel jäätuda, mis omakorda lühendab akna eluiga ja soojapidavus väheneb.

 

Miks aknad higistavad?

Kui olete vahetanud oma kodus aknad ja ajapikku märkate, et aknad higistavad.Sellised näidustused võivad tekkida, kuna ruumi sisekliima on muutunud ja puudub värske õhu juurdepääs (puudulik ventilatsioon), või on radiaatorite kohale paigaldatud liiga laiad aknalauad, et soe õhk ei pääsesealt alt välja. 

Lahendus: tuulutage tubasid, kasutage mikrotuulutust või kui on teada, et hoone on hästi niiske, siis saab lisada akendele fress klappide süsteemi, mis võimaldab õhu juurdepääsu akent avamata.

NB! Ärge kartke tuulutada tubasid ka talvel, sest värskeõhk soojeneb kiiremini ning tagab ruumis normaalse sisekliima.

 

Akende järelhooldus

Enne talve soovitame kõikidel, kellel on uued aknad, määrida tihendid ja õlitada sulusesüsteeme. Hoolduskomplekti, mis sisaldab silikoonmääret(tihenditele), suluse õli ja pvc(plastikpindade) hooldusvahendit, peaks saama osta/tellida kõikidest akende müügiesindustest.